איך להגיש דוח שנתי בצורה יעילה ומהירה? - המדריך המלא! | AccountIT

איך להגיש דוח שנתי בצורה יעילה ומהירה?

כל עצמאי יודע כי יש צורך להגיש דוחות שונים לרשויות המס. הגשת דוח שנתי חיונית הן לעוסקים פטורים והן לעוסקים מורשים, מאחר והדוח נועד לפרט את כל ההכנסות וההוצאות של העסק בשנת המס הרלוונטית. חשוב לציין כי מי שיבחר שלא להגיש את הדוח במועד הנקוב עובר על החוק, דבר שעלול להוביל לקנסות ולהגשת כתב אישום. לכן חשוב להיעזר במערכת מתקדמת ואמינה, שתסייע לכם להפיק את הדוח השנתי בצורה היעילה והמהירה ביותר, ללא שום חשש מטעויות אנוש או אי דיוקים. מערכת מסוג זה יכולה לסייע גם לשכירים הנדרשים לפי החוק בהגשת דוח שנתי.

איך להגיש דוח שנתי בצורה יעילה ומהירה?

איך להגיש דוח שנתי? – כך תעשו את זה נכון

קודם כל, כדאי לדעת כי עסקים פטורים, שסכום ההכנסות שלהם אינו עולה על 60 אלף ₪ בשנת המס המדוברת, יכולים להגיש דוח שנתי מקוצר, באמצעות שימוש בטופס 137. דוח מסוג זה אינו כולל את חישובי תשלומי המס של העסק ולא את סעיפי הניכויים והזיכויים שלו. דוח זה מושווה על ידי מס הכנסה למקדמות שבעל העסק שילם לכל אורך השנה, בהנחה שמדובר על עוסק מורשה. במידה ומדובר על עסק ששילם מס נמוך מהדרוש, הוא יצטרך להשלים את הפער. לעומת זאת, עסק ששילם יותר מהנדרש, יוכל לקבל החזר מס תוך שלושה חודשים. כדאי לדעת כי יש להגיש את הדוח השנתי עד ה- 30 באפריל, אך ברוב המקרים ניתן לקבל הארכה מפקיד השומה. תוכלו להפיק את הדוח באמצעות רואה החשבון שלכם, או לחילופין, באמצעות מערכת מתקדמת וייעודית לניהול העסק ולהנהלת חשבונות.

מה כדאי לדעת לגבי הגשת הדוח?

הגשת דוח שנתי חיונית לכל סוגי העצמאיים ובעלי העסקים, כולל חברות בע"מ. כמו כן, כל מי שמחזיק בנכס נדל"ן שאינו למטרת מגורים, מחויב לדווח על התקבולים שלו מעל סכום מסוים שנקבע על ידי מס הכנסה. בנוסף, דוח שנתי הינו חובה עבור כל אדם שמחזיק בנכסים או כספים בחו"ל, אדם המקבל מענק פרישה, אדם המחזיק במניות מעל לסכום מסוים וכדומה. הדוח השנתי אמור לכלול את כל ההכנסות שלכם, כולל תשלומי שכר, הכנסות מהעסק, קצבאות ודמי אבטחה, הכנסות מרווחי הון, תשלומי ריבית ועוד. באמצעות מערכת מתקדמת המתמחה בתחום תוכלו לעשות סדר בהכנסות ובהוצאות שלכם ולהפיק דוח שנתי בצורה פשוטה ומהירה. 

אנו בחברת AccountIT נשמח לספק לכם מערכת לניהול עסק, שתסייע לכם בתחום של הגשת דוח שנתי בצורה יעילה ומהירה במיוחד. המערכת שלנו פותחה על ידי משרד רואי החשבון אהרן ושות', בהתאם לכל החוקים והתקנות הרלוונטיים. מדובר על מערכת מתקדמת, המבוססת על טכנולוגיית הענן ומאפשרת גישה נוחה וידידותית מכל מקום ובכל זמן. תוכלו להשתמש במערכת לצורך הפקת דוחות שונים, כולל דוח שנתי. היכנסו למערכת ותתחילו ליהנות מכל היתרונות שלה!

קראו עוד על – דו"ח שנתי מס הכנסה

 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן