איך להכין דוח מע"מ בצורה יעילה - טיפים והמלצות | AccountIT

איך להכין דוח מע"מ בצורה יעילה – טיפים והמלצות

כל בעל עסק מורשה או חברה בע"מ חייבים להכין דוח מע"מ ולהגיש אותו באופן שוטף לרשויות המס. בעוד שעוסקים פטורים אינם מחויבים בהגשת הדוח, עצמאים שמוגדרים בתור עוסקים מורשים, מחויבים לכך. את דוח המע"מ יש להגיש על בסיס חודשי או דו חודשי, תקופת הדיווח נקבעת בהתאם לגודל העסק (עסקים עם מחזור מכירות שנתי עד 1.5 מיליון ₪ ידווחו אחת לחודשיים ועסקים עם מחזור מכירות שנתי הגבוה מ- 1.5 מיליון ₪ ידווחו אחת לחודש). דוח המע"מ מוגש במטרה להגיש לרשויות דוח מפורט של כל ההכנסות וההוצאות של התקופה. בהתאם לנתונים המוגשים, ייקבע הסכום לתשלום המע"מ. חשוב לציין כי יש צורך להגיש את הדו"ח גם אם לא התקיימה פעילות עסקית בתקופה הנתונה. 

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לסייע לכם בהכנת דוחות מע"מ, בזכות המערכת המתקדמת והיעילה שלנו לניהול עסק והנהלת חשבונות. המערכת שלנו מבוססת על טכנולוגית ענן, המאפשרת גישה נוחה לכל הנתונים מכל מקום ובכל זמן. תוכלו להפיק באמצעותה את כל הדוחות הנדרשים, תוך כדי שימוש נוח וידידותי במיוחד. המערכת פותחה על ידי משרד רואי חשבון, ולכן היא עומדת בכל התקנות הנדרשות.

 

איך להכין דוח מע"מ בצורה יעילה - טיפים והמלצות

 

כל מה שחשוב לדעת לגבי דוחות מע"מ

המטרה של דוח מע"מ היא להציג את ההפרש בין סכום המע"מ שבעל העסק שילם לצורך רכישת מוצרים ושירותים שונים עבור העסק (מס תשומות) לבין המע"מ הנגבה מלקוחות העסק (מע"מ עסקאות). למעשה בעל  העסק אמור לשלם את המע"מ שהוא גבה מהלקוחות שלו, בניכוי המע"מ שהוא שילם עבור הוצאות העסק (מס תשומות). שיעור המע"מ אינו משתנה, אלא מדובר על ערך קבוע של 17% מהמחיר של המוצר או השירות המוצע על ידי העסק.

כדאי לדעת כי ניתן להגיש סוגים שונים של דוחות מע"מ, כולל דוח לתשלום, דוח להחזר ודוח אפס. דוח לתשלום מוגש במידה ובעל העסק גבה מהלקוחות שלו סכום מע"מ גבוה מסכום המע"מ שהוא שילם עבור רכישות לעסק. עליו לצרף לדוח את מלוא הסכום הנדרש בעת הגשת הדוח. לעומת זאת, דוח להחזר הינו דוח המוגש במקרים בהם מס התשומות שבעל העסק שילם עבור רכישותיו גבוה מהסכום שהוא גבה מלקוחותיו. במקרה זה, בעל העסק יקבל את הסכום העודף תוך 30 יום מהגשת הדוח. ואילו דוח אפס מציין כי לא הייתה פעילות עסקית בתקופת הדוח המוגש.

מילוי דוח מע"מ – טיפים ועצות

על מנת למלא את דוח המע"מ בצורה מדויקת ומקצועית, יש צורך לחשב את סכום העסקאות החייבות של העסק, סכום העסקאות הפטורות, סכום מס תשומות וסכום המע"מ עבור העסקאות החייבות. לאחר מכן, ניתן יהיה לחשב את ההפרש בין מע"מ העסקאות לבין מס התשומות של העסק. ניתן למלא את הדוח בקלות ובמהירות באמצעות שימוש במערכת ייעודית להנהלת חשבונות. המערכת מייצרת את הדוח בצורה אוטומטית, ללא שום חשש לטעויות או לאי דיוקים.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לסייע לכם במילוי דוח מע"מ בזכות המערכת המתקדמת שלנו להנהלת חשבונות. הירשמו למערכת ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובכל בעיה. 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן