דוח מאזן במערכת הנהלת חשבונות (מאזן בוחן) | AccountIT

דוח מאזן במערכת הנהלת חשבונות (מאזן בוחן)

דוח מאזןחלק אינטגרלי מניהול של עסק הוא מעקב ובקרה אחרי "השורה התחתונה" – האם וכמה העסק הרוויח או הפסיד בתקופת זמן מסוימת.

בעוד מעקב מתמיד אחרי חשבונות ההכנסות וההוצאות של עסק הוא כמובן קריטי, בסופו של דבר העסק צריך לבחון אם הוא עומד בציפיות הרווח לאחר שקלול חשבונות אלו, ולהיערך בהתאם בהמשך. שקלול זה נקרא בעולם החשבונאי מאזן בוחן.

מערכת AccountIT להנהלת חשבונות באינטרנט וניהול עסק מעניקה אפשרות מאוד פשוטה וקלה שמציגה בדיוק ובבהירות את "השורה התחתונה" הזו על מנת שלבעל העסק תהיה את הראייה הכוללת הברורה ביותר על רווחיו או הפסדיו.

בכדי להיכנס למסך המאזן בוחן, על המשתמש לבחור בתוך "דוחות" בתפריט הראשי את אפשרות "מאזן בוחן".

כאן, על המשתמש לבחור את התקופה בה רוצים לבחון את המאזן וללחוץ על כפתור "בצע". כך מסך זה נראה:

מאזן במערכת להנהלת חשבונות באינטרנט

מסך מינימליסטי זה מציג שני שדות בלבד במכוון שקובעים את התקופה הרצויה להצגת המאזן: "מתאריך" ו-"עד תאריך".

לחיצה על כפתור "בצע" תציג את כל נתוני המאזן לתקופה הנבחרת בכל חשבונות בעל העסק – לקוחות, ספקים, הוצאות, הכנסות, נכסים, התחייבויות הון, רשויות וחו"ז (חובה וזכות), בנקים, ולבסוף השקלול הכולל של כלל החשבונות תחת סה"כ.

הנה דוגמא לחלק ממסך מאזן הבוחן:

מסך מאזן בוחן מערכת הנהלת חשבונות

כפי שניתן לראות, הדוח מפרט את החשבונות השונים על פי הפרמטרים סעיף 6111, יתרות פתיחה, חובה, זכות, ולבסוף היתרה הכוללת המשוקללת של חשבון זה.

ניתן לקבל פירוט מפורט יותר של כל סעיף חשבון על ידי לחיצה עליו ולצפות בכלל התנועות והחשבוניות בתקופת הזמן הנבחרת של סעיף החשבון הספציפי הנבחר.

את דוח המאזן ניתן להדפיס על ידי לחיצה על כפתור "הדפס" בראש כל מסך, או לייצא לקובץ CSV על ידי לחיצה על כפתור "יצוא לקובץ" בתחתית העמוד.

לנוחיותכם, הנה סרטון המדגים כיצד להפיק דו"ח מאזן בוחן ומפרט את אפשרויותיו השונות באמצעות מערכת AccountIT לניהול עסק:

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן