גיליון הזנה – ביצוע מספר פעולות במקביל במערכת לניהול עסק | Account IT

גיליון הזנה – ביצוע מספר רב של פעולות במקביל במערכת לניהול עסק

גיליון הזנה ניהול עסקביצוע פעולות בודדות כמו הפקת חשבוניות אונליין באמצעות מערכת AccountIT לניהול עסק הן פשוטות וקלות (ראו כיצד ניתן במהירות להפיק חשבונית דיגיטלית או קבלה ירוקה); אך לפעמים לעסקים יש צרכים שדורשים ביצוע פעולות רבות בזמן קצר ככל הניתן.

המערכת שלנו לניהול עסק והנהלת חשבונות יודעת לתת מענה גם לדרישה זו. על מנת להוציא לפועל פעולות רבות בוזמנית במהירות שיא ניתן להשתמש באפשרות של "גיליון הזנה".

המטרה מאחורי השימוש בפונקציה של גיליון ההזנה היא ברורה: לתת למערכת מספר רב של פקודות בצורה הזריזה והיעילה ביותר ולהוציא אותן לפועל ביחד ללא שום השתהות.

בואו נסקור ביחד את הפונקציה הזאת במערכת הנהלת החשבונות שלנו ונפרט כיצד להשתמש באפשרויות השונות שלה.

מבנה עמוד גיליון הזנה

בכדי להיכנס לגיליון הזנה, יש לפתוח את התפריט הראשי ← מערכת ← גיליון הזנה

כך נראה עמוד זה:

גיליון הזנה במערכת לניהול עסק

כמו שניתן לראות, העמוד בנוי ממספר חלקים:

תקופת דיווח: תפריטים נפתחים שקובעים את החודש והשנה שבהם הפעולות שיוזנו לגיליון ההזנה מדווחות למע"מ. ברירת המחדל היא החודש והשנה הנוכחיים.

גיליון הזנה: הגיליון שבו ימולאו פקודות הפעולות הרצויות (פקודה לכל שורה).

הנחיות קיצורי דרך במקלדת: מספר קיצורי דרך באמצעות כפתורי המקלדת שמאפשרים הזנת פעולות מהירה מאוד.

כיצד להזין פעולות לגיליון ההזנה

מלאכת הזנת פקודות לגיליון ההזנה אינה כלל מורכבת אך דורשת הבנה בסיסית בהנהלת חשבונות. לאחר בחירת תקופת הדיווח (כאמור, לא צריך לשנות אם מתכוונים להוציא לפועל פעולות בחודש והשנה הנוכחיים), יש להתחיל להזין את הפקודות הרצויות בגיליון ההזנה – שורה אחת לכל פקודה.

לכל שורה יש מספר שדות. קודם יש לבחור את סוג התנועה (“סוג") וכאן יש מגוון אפשרויות של הכנסות והוצאות – יש כמובן להתמצא בהנהלת חשבונות בסיסית כדי לסמן את סוג התנועה הנכונה. לאחר מכן יש לבחור כיצד לאזן בין חשבון החובה לחשבון הזכות (שוב, פרקטיקת הנהלת חשבונות בסיסית), את התאריך, סכומים ופרטים אחרים כמו מספר אסמכתת החשבונית לדוגמה. בכדי להוציא לפועל את כל הפקודות לאחר הזנתן יש ללחוץ על כפתור "בצע" מתחת לגיליון ההזנה בצד שמאל.

על מנת להקליד ולהזין פעולות בזריזות ובמהירות, ניתן (ואף רצוי בהרבה מקרים) להשתמש בקיצורי הדרך במקלדת כפי שמופיעים בתחתית המסך.

לסיכום

גיליון ההזנה נועד להקל על עצמאים ועסקים לבצע מספר רב של פעולות במערכת במקביל בזמן המהיר ביותר. השימוש בגיליון ההזנה הוא מאוד מאוד (מאוד) פשוט, אך כן דורש הבנה בסיסית של הנהלת חשבונות – מה שבכל מקרה תמיד מאוד מומלץ לכל עצמאי ובעל עסק.

גיליון ההזנה יכול לסייע לכם לחסוך זמן רב ויקר במקרים שבהם אתם מעוניינים להוציא לפועל מספר רב של פעולות במקביל תוך הקלדה מינימלית ומבלי לעבור במספר מסכים שונים ואפשרויות רבות במערכת שלנו לניהול עסק, אלא לבצע הכל במסך אחד שמרכז את כל הפעולות ומבצע אותן יחדיו בעת פקודה.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן