דו"ח מע"מ - כל המידע על הגשת דו"ח מע"מ | Account It

מה זה דו"ח מע"מ ואיך מגישים אותו? מה צריך לדווח בפנים? ומי צריך לדווח?

דו"ח מע"מ הינו דו"ח שכל עוסק מורשה מחויב להגיש אחת לחודש או אחת לחודשיים, כתלות בהנחיית פקיד השומה. המטרה של הדו"ח היא לדווח על היקף העסקאות שלכם בתקופה המדוברת. כל עוסק מורשה מחויב לשלם מע"מ בסך 17% מכל עסקה שהוא מבצע וכמובן להעביר את הכסף לרשויות המס. חשוב לציין כי ניתן לקזז את תשלום המע"מ מהמע"מ ששולם עבור ההוצאות של העסק, שנקרא גם מס תשומות. במילים אחרות, ניתן לקזז את הסכום לתשלום עם הסכום ששולם עבור ההוצאות השוטפות של העסק ובכך להקטין את ההוצאות. חשוב לציין כי עוסקים פטורים אינם רשאים לקזז מס תשומות, אך הם גם אינם מחויבים לשלם מע"מ או להגיש דו"ח מע"מ.

מה זה דו"ח מע"מ ואיך מגישים אותו? מה צריך לדווח בפנים? ומי צריך לדווח?

דו"ח מע"מ – כל הפרטים שחשוב להכיר

עוסק פטור, בניגוד לעוסק מורשה, מחויב להצהיר למע"מ אחת לשנה על מחזור העסקאות שלו. במידה והוא עבר את התקרה של עוסק פטור, הוא ייחשב בתור עוסק מורשה וייאלץ לשלם מע"מ על ההפרש מהתקרה הקבועה בחוק. גובה התקרה משתנה אחת לשנה, לכן כדאי להתעדכן בנתונים הרלוונטיים ביותר. אחת האופציות היעילות והמהירות ביותר להגשת דו"ח מע"מ היא באמצעות שימוש במערכת ייעודית – מערכת לניהול עסק. המערכת תוכל להפיק עבורכם את הדו"ח בצורה קלה ומהירה ולחסוך מכם התעסקות מיותרת וטעויות אנוש. אם בעבר לא הייתה ברירה אלא למלא את הדו"ח באופן ידני, הרי שהיום ניתן להיעזר בפלאי הטכנולוגיה, במטרה להבטיח לעצמכם דו"ח ברמה גבוהה ובמינימום התעסקות. המטרה המרכזית של הדו"ח היא ליידע את רשויות המס לגבי גובה המע"מ שעליהן לגבות מכם, לכן ישנה משמעות עצומה למילוי נכון של הדו"ח. כל טעות או חוסר דיוק עלולים להוביל לקנסות, לכן חשוב להשתמש במערכת מתקדמת ואמינה לצורך הפקת הדו"ח.

דו"ח מע"מ – מה הוא כולל?

הדו"ח אמור לכלול מידע מדויק לגבי קיזוז המע"מ שגביתם מהלקוחות שלכם לבין מס התשומות. בהתאם לכך, תצטרכו לבחור באחד מתוך שלושה סוגים שונים של דוחות מע"מ- דוח אפס, דוח לתשלום ודוח להחזר. דוח להחזר הינו דוח המוגש לרשויות, במידה ומס התשומות שלכם גבוה מהמע"מ שנגבה מהלקוחות. כלומר, המדינה צריכה להחזיר לכם כסף עבור הפער שנוצר. לעומת זאת, דוח לתשלום הינו דוח שתצטרכו להגיש, במידה והמע"מ שגביתם מהלקוחות שלכם גבוה ממס התשומות ששילמתם. כלומר, תצטרכו לשלם את ההפרש לרשויות המס. במקרה של דוח אפס, מדובר על מצב שבו לא נגבה מע"מ כתוצאה ממחסור בפעילות עסקית.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת ואמינה להפקת דו"ח מע"מ. המערכת שלנו מאפשרת לנהל את העסק ואת חשבונות העסק וכמובן להפיק עבורכם חשבוניות אונליין. המערכת שלנו פועלת על גבי הענן, במטרה לספק לכם את האפשרות לקבל גישה לנתונים ולבצע פעולות שונות בכל מקום ובכל זמן. הירשמו למערכת עוד היום!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן