5 פעולות שצריך לעשות לקראת הגשת דוח שנתי | AccountIT

זמן הגשת הדוח השנתי מתקרב? 5 פעולות שצריך לעשות לקראת

כל עצמאי יודע כי אחת לשנה יש צורך להגיש דוח שנתי, שנועד לספק לרשויות המס מידע על ההכנסות שלו. הדבר נכון לגבי כל סוגי העצמאיים, כולל עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. כדאי לדעת כי גם שכירים שעובדים במקביל בתור עצמאיים חייבים להגיש דו"ח שנתי ואפילו אנשים שמרוויחים משכר דירה או כאלו שיש להם הכנסות מחו"ל. כדאי לציין כי הדו"ח השנתי חייב להכיל את כל ההכנסות שלכם במהלך שנת המס, מאחר וכל פרט שהזנחתם או לא ציינתם, עלול להוביל לקנסות ואף להעמדה לדין. לכן חשוב להתייחס לדוח השנתי בצורה רצינית ומומלץ להיעזר במערכת מתקדמת ואמינה, שתוכל לסייע לכם במילוי הדוח בצורה המדויקת ביותר. המערכת תסייע לכם להזין לדוח את כל ההכנסות שלכם במהלך שנת המס החולפת, לצד ההוצאות שהתבצעו במסגרת העסק. 

זמן הגשת הדוח השנתי מתקרב? 5 פעולות שצריך לעשות לקראת

מה כדאי לעשות לקראת הגשת הדוח השנתי?

ברוב המקרים נהוג להגיש את הדוח השנתי עד לסוף חודש מאי, אך לרוב ניתן לקבל הארכה נוספת, במידת הצורך. במידה ואין לכם את האפשרות להגיש את הדוח השנתי בזמן, חשוב להגיש בקשה לצורך קבלת ההארכה הנדרשת, מאחר וללא סיבה ראויה, לא בטוח שתזכו לקבל את ההארכה הדרושה לכם. כדאי לציין כי איחור בהגשת הדוח עלול להוביל לקנסות כבדים ואף לעיקולים, לכן מומלץ להימנע מכך. אחד הטיפים החשובים ביותר הוא להקפיד על עבודה מסודרת לכל אורך השנה, מאחר והדבר יקל עליכם למלא את הדוח וימנע עיכובים מיותרים. מי שבוחר להיעזר במערכת ייעודית להנהלת חשבונות יוכל למלא את הדוח תוך דקות ספורות בלבד, מאחר וכל ההכנסות וכל ההוצאות שלכם שמורות במערכת. 

הכנות לקראת הגשת הדוח השנתי

  1. השתמשו במערכת ייעודית, היא תסייע לכם במילוי מהיר ומדויק של הדוח השנתי שלכם ותקל עליכם בעת הגשת דוח שנתי.
  2. אל תשכחו להוסיף את כל ההוצאות הקשורות לעסק, מאחר והדבר חיוני לחישובי המס שלכם. לכל עסק יש את ההוצאות הייחודיות לו, לכן חשוב לבדוק מראש אילו הוצאות יכולות להיכלל בדוח השנתי שלכם.
  3. במידה וקיבלתם במהלך שנת המס כסף מביטוח לאומי, כולל דמי לידה, דמי אבטלה או כל תשלום אחר, חשוב לדווח על כך בדוח השנתי בתור הכנסה. 
  4. במידה ועבדתם בשנת המס בתור שכירים, אפילו למשך תקופה קצרה, יש לצרף לדוח השנתי טופס 106 ממקום העבודה שלכם. טופס זה מעיד על ההכנסות שלכם בתור שכירים באותה שנת המס.
  5. אם אתם מקפידים להפקיד כסף לקופת גמל, קרן השתלמות או קרן פנסיה כדאי לצרף לדוח השנתי את אישורי ההפקדות. הדבר יקטין את חבות המס שלכם ויאפשר לכם לחסוך בהוצאות.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת ומשוכללת להנהלת חשבונות. המערכת שלנו תסייע לכם במילוי הדוח השנתי ותהפוך את המשימה לפשוטה ומהירה יותר. הירשמו למערכת!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן