דוח רווח והפסד במערכת לניהול עסק והנהלת חשבונות | AccountIT

דוח רווח והפסד במערכת לניהול עסק והנהלת חשבונות

רווח והפסד

אחת מפונקציות המעקב והבקרה הכי פופולריות במערכות לניהול עסק והנהלת חשבונות היא דוח רווח והפסד. בדוחות מסוג זה, בעל העסק יכול להתעמק בהכנסות מול ההוצאות של העסק ולהבין טוב יותר את מצבו הפיננסי, אם הוא עומד במטרותיו הכלכליות, האם המגמה היא חיובית או שלילית, לאן כדאי (ואם בכלל) להפנות את משאביו, ועוד.

מערכת AccountIT לניהול עסק נותנת אפשרות פשוטה ונוחה להציג דוחות רווח והפסד. ניתן למצוא את דוח הרווח והפסד העיקרי תחת "דוחות" בתפריט הראשי ואז "רווח והפסד". כך נראה מסך זה (סרטון הדרכה נמצא בסוף הכתבה):

תחילה, יש לבחור את התקופה הרצויה שעליה יוצגו הנתונים בשדות "מתאריך" ו-"עד תאריך". ברירת המחדל של התקופה שתופיע אוטומטית על המסך היא מתחילת השנה הנוכחית ועד היום העכשווי. כמו כן, ישנן שתי אפשרויות נוספות של מידע: "הצג אחוזים" ו-"סעיף 6111".

  • הצג אחוזים – סימון תיבת בחירה זו יוסיף טור אחוזים שיציין את החלק היחסי של ההכנסה באותו סעיף ספציפי.
  • סעיף 6111 – סימון תיבת בחירה יציג בטור מיוחד את סיווג ההכנסה/הוצאה כפי שנדרש בטופס 6111 של מס הכנסה.

לאחר בחירת התקופה והתיבות הרצויות, יש להקיש על כפתור "בצע" ואז יופיע הדוח המלא על המסך. כך נראה דוח רווח והפסד הנוצר על ידי מערכת AccountIT לניהול עסק:

דוח רווח והפסד מערכת ניהול עסק והפקת חשבוניות

כמובן שנתוני הדוח ישוקללו מהמידע שהמשתמש מזין לתוך המערכת. ניתן ללחוץ על "הדפס" על מנת לשלוח את הדוח להדפסה או ללחוץ על "יצוא לקובץ" על מנת לשמור את הנתונים בקובץ csv.

שימו לב שניתן לקבל פירוט מלא על כל סעיף של ההכנסות או ההוצאות בלחיצה עליו.

דוח רווח והפסד חודשי

המערכת יכולה גם להציג את נתוני הרווח והפסד בשנה אחת המחולקת לחודשים. דוח זה קיים תחת "דוחות" בתפריט הראש ואז "רווח והפסד חודשי". כך נראה מסך זה:

דוח רווח והפסד חודשי להנהלת חשבונות

המערכת תציג את כל מאזני הרווח והפסד החודשיים לאורך השנה הנבחרת. גם כאן לחיצה על אחד מסעיפי ההכנסות או הוצאות תציג פירוט מלא של הסעיף הנבחר. ניתן להדפיס את הנתונים בלחיצה על "הדפס" או לייצא את הנתונים לקובץ csv בלחיצה על "יצוא לקובץ".

הינכם מוזמנים לראות כיצד ליצור דוח רווח והפסד באמצעות מערכת AccountIT לניהול עסק בסרטון הבא:

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן