מה ההבדל בין קבלה לעוסק פטור לעומת קבלה לעוסק מורשה? | חשבונית אונליין באינטרנט: תוכנה לניהול עסק והנהלת חשבונות

מה ההבדל בין קבלה לעוסק פטור לעומת קבלה לעוסק מורשה?

מה ההבדל בין קבלה לעוסק פטור לעומת קבלה לעוסק מורשה?

כל מי שמקים עסק חדש בארץ יודע כי לפי החוק, הוא מחויב להפיק קבלה או חשבונית עבור כל עסקה שהוא מבצע. עוסק פטור מחויב להפיק קבלה עבור כל עסקה, בעוד שעוסק מורשה מחויב להפיק חשבונית מס/ קבלה או קבלה. כבר במעמד פתיחת התיק במס הכנסה, תצטרכו להחליט האם להגדיר את עצמכם בתור עוסק מורשה או עוסק פטור. ההבדל בין השניים טמון בסכום העסקאות השנתי שלכם, לכן עסק קטן שאינו צפוי לעבור את ה- 100 אלף ₪ בשנה, יכול להגדיר את עצמו בתור עוסק פטור. לעומת זאת, ישנם סוגי עסקים, המחויבים לפי החוק בהגדרה של עוסק מורשה, כמו למשל משרד עו"ד, משרד רו"ח וכדומה.

קבלה לעוסק פטור לעומת קבלה לעוסק מורשה – כל ההבדלים שכדאי להכיר

עוסק מורשה מחויב להפיק חשבונית מס/ קבלה עבור כל עסקה שהוא מבצע, בעוד שעוסק פטור מחויב לספק קבלה עבור קבלת התשלום. החוק מחייב את בעלי העסקים לדווח על ההכנסות וההוצאות של העסק, על מנת לוודא כי הם משלמים את המיסים והתשלומים הנלווים בהתאם לתקנות. העוסק הפטור אינו גובה מע"מ מהלקוחות שלנו, לכן הוא אינו זכאי לקזז את תשלומי המע"מ מההוצאות השוטפות של העסק. לעומת זאת, עוסק מורשה נאלץ לגבות מע"מ על כל עסקה שהוא מבצע, לכן הוא זכאי לקזז מע"מ מהוצאות העסק שלו. כמו כן, העוסק המורשה מחויב לפי החוק בהגשת הדוח השנתי בלבד, בעוד שהעוסק המורשה נאלץ לדווח למע"מ אחת לחודש או אחת לחודשיים, בהתאם לסוג העסק ורמת ההכנסה שלו. 

מה חשוב לדעת לגבי ההבדל בין קבלה לעוסק פטור לעומת קבלה לעוסק מורשה?

רוב בעלי העסקים בוחרים לנהל את העסק שלהם באמצעות תוכנה ייעודית, שנועדה להפיק חשבוניות וקבלות ולספק מעקב ובקרה אחר ההכנסות וההוצאות של העסק. חשוב לוודא כי בחרתם לעבוד עם תוכנה איכותית ואמינה, המאושרת על ידי רשויות המס. תוכנה ידידותית תאפשר לכם התנהלות פשוטה ומהירה ויכולת להפיק חשבוניות מס וקבלות, בהתאם לסוג העסק שלכם. כדאי לדעת כי קבלה הינה מסמך המאשר קבלת תשלום מלקוח, לכן חשוב להפיק אותה מיד לאחר קבלת התשלום. לעומת זאת, חשבונית מס הינה מסמך רשמי לדרישת תשלום, לכן יש לשלוח אותה ללקוח עבור השירות או המוצר שסופקו. אופציה נוספת היא הפקת חשבונית מס/קבלה, המהווה מסמך רשמי המופק כאשר העסק מקבל תשלום במעמד ביצוע העסקה. 

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם תוכנה מתקדמת להפקת חשבוניות וקבלות אונליין. התוכנה שלנו תוכל לסייע לכם בתחום הנהלת החשבונות ובניהול העסק, מאחר והיא מאפשרת גמישות מלאה והתאמת המודול האידיאלי ביותר לצרכים שלכם. תוכלו ליהנות ממשק משתמש נוח וידידותי, לצד היכולת להפיק חשבוניות או קבלות בכל רגע נתון, באמצעות הסמארטפון או המחשב. הירשמו לשירות באתר או צרו קשר לקבלת סיוע.

 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן