תוכנות הנהלת חשבונות מאושרות – מה זה בעצם אומר? | Account It

תוכנות הנהלת חשבונות מאושרות – מה זה בעצם אומר?

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של תוכנות הנהלת חשבונות המאושרות לשימוש על ידי רשויות המס. יש לזכור כי רוב העסקים, החברות והארגונים מעדיפים להסתמך על תוכנות ייעודיות לצרוך ניהול החשבונות של העסק, מאחר ומדובר על דרך פשוטה ויעילה לניהול השוטף של העסק. אם בעבר לא הייתה ברירה אלא לבצע את כל ניהול החשבונות באופן ידני, הרי שהיום אין בכך שום צורך. התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת לכל סוג של עסק להסתמך על תוכנה ייעודית, במטרה לנהל את ההכנסות וההוצאות של העסק, להנפיק חשבוניות וקבלות וכדומה. רשויות המס מסדירות את כל התחום של רישום תוכנות הנהלת חשבונות, לכן לפני שאתם רוכשים תוכנה לניהול החשבונות של העסק, מומלץ לוודא כי היא רשומה במס הכנסה. רק תוכנה מסוג זה מוכרת לרשויות המס וניתן לעבוד איתה באופן שוטף וללא שום בעיות. תוכנות אחרות אומנם יאפשרו לכם להנפיק דוחות שונים, אך רשויות המס לא יכירו בהם.

תוכנה להנהלת חשבונות באינטרנט - לאיזה עסקים זה יכול להתאים?

תוכנות הנהלת חשבונות מאושרות – נעים להכיר!

קודם כל, כדאי להדגיש כי מס הכנסה אינו מאשר תוכנות של הנהלת חשבונות, אלא ישנן תוכנות הרשומות במס הכנסה, אשר שלטונות המס מכירים בהן ובדוחות שמופקים באמצעותן. כמו כן, יש לזכור כי לפי החוק בארץ, כל בעל תוכנת הנהלת חשבונות חייב לרשום אותה במרשם תוכנות הנהלת חשבונות במס הכנסה. לאחר הרישום, מתקבל אישור על עצם הרישום, ולכן תוכנות אלו נחשבות כביכול למאושרות על ידי מס הכנסה. כמובן שרשויות המס אינן בודקות את האיכות או המהימנות של התוכנות, אלא רק מאשרות כי התוכנות נרשמו לפי החוק במרשם התוכנות. תוכנות אלו אמורות לענות לכל דרישות החוק, אך כמובן שישנו הבדל מהותי בין התוכנות השונות. חלק מהתוכנות מספקות פיצ'רים בסיסיים בלבד, בעוד שתוכנות אחרות מאפשרות לבצע מגוון רחב של פעולות שונות.

מה כדאי לדעת לגבי תוכנות הנהלת חשבונות מאושרות?

חלק מתוכנות הנהלת החשבונות המאושרות פשוטות יותר ומספקות הנהלת חשבונות חד צידית בלבד. לעומת זאת, תוכנות מורכבות יותר יספקו לכם הנהלת חשבונות כפולה ויסייעו לכם לייעל את הנהלת החשבונות של העסק. תוכנות מתקדמות יותר יאפשרו לכם לנהל את כל האספקטים של העסק, דבר שכמובן מהווה יתרון משמעותי עבור כל סוגי העסקים, החברות והארגונים. ניתן לבחור בין המודולים השונים, על מנת להבטיח את ההתאמה הטובה ביותר עבור צרכי העסק שלכם. מומלץ לבחור בתוכנת הנהלת חשבונות שפותחה על ידי משרד רואי חשבון, על מנת להבטיח לעצמכם עמידה בכל דרישות החוק, לצד ליווי צמוד וסיוע בכל שאלה ובכל בעיה.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת המאפשרת הנהלת חשבונות לצד ניהול העסק. המערכת שלנו פותחה על ידי משרד רואי החשבון אהרן ושות' והיא עומדת בכל הרגולציות הנדרשות. התנסו במערכת!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן