דוח מע"מ – חלק מחייו של כל עוסק מורשה | AccountIT

דוח מע"מ – חלק מחייו של כל עוסק מורשה

כל עוסק מורשה מחויב לשלוח דוח מע"מ אחת לחודש או אחת לחודשיים, בהתאם לגובה ההכנסה שלו ולהחלטת פקיד השומה. יש לזכור כי כל העסקים המורשים בארץ מחויבים לדווח למע"מ על היקף העסקאות שלהם ולשלם מס ערך מוסף בגובה של 17% מכל עסקה.

החדשות הטובות הן, שניתן לקזז מתשלום זה את המע"מ של ההוצאות של העסק שלכם (מס תשומות), דבר שיכול לסייע לשורת הרווח הסופית. כדאי לציין כי עוסק פטור אינו מחויב לשלם מע"מ, מאחר והוא פטור מכך לפי חוק. לכן הוא אינו רשאי לגבות מע"מ ואינו רשאי לקזז מס תשומות.

דוח מע"מ – חלק מחייו של כל עוסק מורשה

דוח מע"מ של עוסק מורשה

כל עוסק מורשה יודע כי עליו להגיש דוח מע"מ אחת לתקופה, במטרה ליידע את רשויות המס לגבי גובה המע"מ שעליהן לגבות ממנו. כדאי לציין כי ישנה חשיבות מכרעת למילוי נכון ומדויק של דוח המע"מ, מאחר וכל טעות או חוסר דיוק עלולים להתבטא בקנסות מיותרים.

אחת הדרכים היעילות ביותר למלא את דוח המע"מ היא באמצעות תוכנה ייעודית, שתוכל להבטיח לכם מילוי מקצועי ומהיר, ללא שום חשש מטעויות אנוש. לעומת מילוי ידני של הדוח, שמצריך לא מעט התעסקות, זמן וריכוז, התוכנה תוכל לסייע לכם במשימה ולהפחית משמעותית את הסיכון לטעויות. היום אין שום סיבה שלא להשתמש בטכנולוגיה המתקדמת, על מנת להקל על העבודה השוטפת ולהבטיח לעצמכם דוח מע"מ מהיר ומדויק.

מה כדאי לדעת לגבי דוח מע"מ?

המטרה של הדוח היא לספק לרשויות המס תמונה ברורה ומדויקת לגבי ההכנסות וההוצאות של העסק, במטרה לאפשר גביית מע"מ מדויקת יותר. הדוח אמור להציג את הקיזוז בין המע"מ שנגבה מהלקוחות שלכם לבין מס תשומות.

יש לציין כי ישנם שלושה סוגים של דוחות מע"מ – דוח לתשלום, דוח להחזר ודוח אפס.

דוח לתשלום הינו דוח המוגש לרשויות המס, במידה ומס התשומות ששילמתם נמוך מהמע"מ שגביתם מהלקוחות שלכם. במקרה מסוג זה תאלצו לשלם את ההפרש לרשויות המס. לעומת זאת, דוח החזר מוגש לרשויות במידה ומס התשומות ששילמתם גבוה מהמע"מ שגביתם, כלומר הרשויות אמורות לשלם לכם את ההפרש. במקרה של דוח אפס מדובר על מקרים שבהם לא גביתם מע"מ, כתוצאה ממחסור בפעילות עסקית.

אנו בחברת AccountIT נשמח לאפשר לכם להפיק דוח מע"מ באמצעות המערכת המתקדמת שלנו. המערכת מיועדת לצורך הפקת חשבוניות אונליין, הנהלת חשבונות וניהול עסק, דבר שיכול להוות יתרון משמעותי עבורכם. מאחר והמערכת פועלת על גבי הענן, תוכלו ליהנות מגישה מקסימלית לנתוני העסק וליכולת להפיק דוחות שונים ולשלוח את המסמכים הנדרשים במייל.

מדובר על מערכת ידידותית ואינטואיטיבית לתפעול, שתסייע לכם לייעל את העבודה של העסק ולהיות כל הזמן עם האצבע על הדופק.

הירשמו עוד היום למערכת ותתחילו ליהנות מכל האופציות השונות שהיא תוכל לספק לכם

 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן