הגשת דוח שנתי - איך להימנע מטעויות? | Account-It

הגשת דוח שנתי – איך להימנע מטעויות?

כל עצמאי מחויב להגיש דוח שנתי לרשויות המס. הדבר נכון הן לגבי עוסק פטור והן לגבי עוסק מורשה. אומנם עוסק מורשה נדרש בנוסף לדו"ח השנתי להגיש גם דוח חודשי או דו חודשי למע"מ, בעוד שהעוסק הפטור פטור מכך, אך בשני המקרים לא ניתן לוותר על הגשת דוח שנתי לרשויות המס. הדוח אמור להכיל את כל ההכנסות וההוצאות העסקיות שלכם, במטרה ליידע את רשויות המס וכמובן לעדכן את גובה המס השנתי שתצטרכו לשלם. חשוב לזכור כי אומנם ניתן להכין את הדוח השנתי באופן עצמאי, אך ההמלצה הכללית היא להיעזר בחברה מקצועית שמתמחה בתחום. טעויות שונות או אי הבנה במילוי הדוח עלולות לעלות לכם ביוקר בהמשך הדרך, לכן ההמלצה הכללית היא להימנע מאי נעימות ולהכין את הדו"ח באמצעות מערכת ייעודית. חברה המתמחה בתחום תוכל לספק לכם את המערכת הנדרשת וכמובן לספק סיוע וייעוץ מקצועי במידת הצורך.

הגשת דוח שנתי - איך להימנע מטעויות?

דוח שנתי – קווים לדמותו

אחת לשנה כל עצמאי חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה, בהתאם למועד שנקבע על ידי הרשויות. ניתן לבקש לדחות את הגשת הדוח, במידה ואינכם מספיקים להגישו עד התאריך הנקוב. מי שלא יגיש את הדוח בזמן, עלול לשלם קנסות ואף לקבל זימון לחקירה ברשויות המס. לכן חשוב לא לזלזל ולא לאחר, מאחר ורשויות המס אינם סלחניים במיוחד. יש לזכור כי במידה ואתם שכירים ומבצעים מידי פעם פרויקטים בתור פרילנסרים, עדיין תאלצו להגיש דוח שנתי, תוך כדי התחשבות הן בהכנסות שלכם בתור שכירים והן בהכנסות שלכם בתור עצמאים. יש למלא את כל סעיפי הדוח בצורה ברורה ומדויקת ולא להשמיט שום מידע רלוונטי. דיווח כוזב עלול להוביל להגשת כתב אישום נגדכם, לכן מומלץ לא לשקר. מערכת ייעודית תוכל לסייע לכם בתהליך מילוי הדוח, דבר שנחשב למומלץ במיוחד עבור כל מי שאינו מתמחה בכל הניואנסים השונים ועלול למלא את הדוח בצורה לא מדויקת.

דוח שנתי – כיצד למלא אותו בצורה היעילה ביותר?

מערכת אמינה ומקצועית תוכל לסייע לכם למלא את הדוח באופן מקצועי ומדויק, ללא שום חשש לטעויות. המערכת תסייע לכם ליהנות מכל הטבות המס המגיעות לכם, דבר שיוביל לחיסכון בהוצאות מיותרות. באמצעות התוכנה תוכלו למלא את כל ההכנסות וההוצאות שלכם בשנת המס האחרונה ולשלוח את הדוח למס הכנסה. בהמשך תקבלו הודעת שומה, הכוללת את חישוב המס שתאלצו לשלם, בהתאם לנתונים שהגשתם. למעשה הדוח השנתי הינו שומה עצמית, שנועדה לקבוע את גובה ההכנסה השנתית שלכם. כדאי לציין כי פקיד השומה עלול לערער על נכונות הדוח שלכם עד 3 שנים מיום ההגשה.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת, המספקת שירותי הנהלת חשבונות ברמה הגבוהה ביותר ועומדת בכל התקנים הנדרשים. התנסו במערכת והימנעו מטעויות בדוח השנתי שלכם!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן