הגשת דוח שנתי לעוסק פטור: כיצד לעשות זאת נכון? | AccountIT

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור

אומנם עוסק פטור אינו חייב לשלם מע"מ, אך הוא אינו פטור מתשלום מס הכנסה וביטוח לאומי. ישנם עצמאיים הבוחרים להכין ולהגיש את הדוח השנתי שלהם בצורה עצמאית, אך ההמלצה הכללית היא להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום ומכירה את כל דקויות החוק. לא פעם ניתן לשמוע על עצמאיים שבחרו להגיש את הדוח בצורה עצמאית, דבר שהוביל להוצאות מיותרות ולתשלומי מס מיותרים.

לכן ההמלצה הכללית היא להיעזר בשירותיה של חברה מוכרת וידועה, המספקת שירותי דוח שנתי לעוסק פטור.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם שירותי הגשת דוח שנתי לעוסק פטור. אנו מספקים שירותי הנהלת חשבונות וניהול עסק ונשמח לסייע לכם בכל שאלה ובכל בעיה. אנו מספקים מערכת לניהול עסק מתקדמת וחדשנית, שפותחה על ידי משרד רואי החשבון אהרן ושות'.

המערכת עומדת בכל החוקים והתקנות הנדרשים, על מנת להבטיח לכם שירות אמין ומקצועי.

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור – כיצד לעשות זאת נכון?

קודם כל, חשוב להבין כי אחת לשנה כל עוסק פטור חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה, בהתאם למועד שנקבע מראש. איחור בהגשת הדוח עלול להוביל לקנסות ואף לזימון לחקירה ברשויות המס. לכן חשוב לתת על כך את הדעת ולהבין את החשיבות של הגשת הדוח בצורה מקצועית ובזמן המתאים.

כמו כן, כדאי לדעת כי עוסק פטור שהינו גם שכיר, חייב גם כן בהגשת הדוח, מאחר ותשלום המס שלו מחושב על ההכנסה שלו כעצמאי, תוך כדי התחשבות בהכנסה שלו בתור שכיר. חשוב למלא את כל סעיפי הדוח בצורה מדויקת ונכונה, מאחר ומידע כוזב עלול להוביל להגשת כתב אישום. מומלץ להיעזר בתוכנה ייעודית ובשירותיה של חברה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם דוח שנתי מקצועי ומדויק, שיספק לכם את כל הטבות המס האפשריות ויחסוך לכם בהוצאות מיותרות.

הגשת דוח שנתי לעוסק פטור – מה כדאי לקחת בחשבון?

הדוח השנתי אמור להכיל את כל ההכנסות שלכם בשנת המס האחרונה, במטרה לקבוע את חבות המס שתאלצו לשלם. לאחר שמשרד השומה קלט את הדוח השנתי שלכם, הוא מעביר לכם הודעת שומה, הכוללת את חישוב המס, בהתאם לנתונים שהוגשו בדוח. הדוח השנתי נחשב למעשה לשומה עצמית, הנחשבת כקביעת ההכנסה שלכם לאותה שנת המס, אלא אם כן, נקבע אחרת על ידי פקיד השומה.

חשוב להדגיש כי פקיד השומה יכול לערער על נכונות הדוח השנתי עד לשלוש שנים מיום הגשת הדוח, לכן חשוב להכליל בו את כל ההכנסות שלכם ולהימנע מהחסרת מידע חיוני. יש להכניס לדוח גם הכנסות משוק ההון, הכנסות מחו"ל, ואפילו את ההכנסות של בן או בת הזוג במקרה של נישואים.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם שירותי הנהלת חשבונות ברמה הגבוהה ביותר. לקבלת השירות הירשמו למערכת!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן