מעבר מעסק פטור לעוסק מורשה - כל המידע | Account It

מעבר מעסק פטור לעוסק מורשה – כל המידע

אנשים רבים בארץ מעדיפים להיות עצמאיים וליהנות מתחושה של חופש ועצמאות, על פני היציבות והביטחון של לעבוד בתור שכירים. אין זה פשוט להיות עצמאי בארץ, מאחר ויש צורך להתמודד עם כל הבירוקרטיה של ביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה, דבר שנחסך לחלוטין משכירים. עם זאת, לא ניתן להחליף את תחושת החופש, הכרוכה בניהול לוח הזמנים שלכם, ללא שום צורך לתת דין וחשבון. עסקים רבים מתחילים בתור עוסק פטור, כלומר עסק שפטור מדיווח חודשי או דו חודשי למע"מ. עוסק פטור מחויב אך ורק בהגשת דוח שנתי למס הכנסה, דבר שכמובן מקל על ההתעסקות השוטפת ועל התשלום לרואה החשבון. עם זאת, כדאי לזכור כי עוסק פטור הינו עסק שהמחזור השנתי שלו אינו עולה על – 107,692 ₪, נכון לשנת 2023. עסק שיעבור את תקרת הפטור יצטרך להירשם בתור עוסק מורשה או חברה בע"מ. כדאי לדעת כי המעבר מעסק פטור לעוסק מורשה אינו מסובך ואינו מלחיץ ולמעשה הוא מאפשר לכם לשפר את הרווחיות של העסק.

מעבר מעסק פטור לעוסק מורשה - כל המידע

מעבר מעסק פטור לעוסק מורשה – כל היתרונות

חלק מבעלי העסקים חוששים מהמעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה, מאחר והדבר כולל דיווחים חודשיים או דוח חודשיים למע"מ (בהתאם למחזור ההכנסה) ותשלום מקדמות למס הכנסה. רבים חוששים מהמעבר, מאחר ומדובר על הוצאות נוספות, הכרוכות גם בתשלום נוסף לרואה החשבון, עבור ביצוע הדיווחים השוטפים למע"מ. עם זאת, כדאי לזכור את כל היתרונות הכרוכים במעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה, מאחר ומדובר על הזדמנות להגדיל את העסק שלכם ולהמשיך לפתח ולקדם אותו. עוסק מורשה נראה הרבה יותר מקצועי מעוסק פטור, לכן מדובר על שיפור המיתוג והמוניטין שלכם, לצד השארת רושם אמין ורציני יותר בקרב הלקוחות הפוטנציאליים. כמו כן, יש לזכור כי עוסק מורשה יכול לקזז את המע"מ מהוצאות העסק (מס תשומות) מהמע"מ שהוא נאלץ לשלם למדינה. מדובר על חיסכון נוסף, שמתבטא בשיפור הרווחיות של העסק שלכם.

מה חשוב לדעת לגבי מעבר מעסק פטור לעוסק מורשה?

עוסק פטור מחויב להוציא קבלה עבור כל עסקה שהוא מבצע ולבסוף להגיש דוח שנתי לרשויות המס, הכולל את כל הקבלות שהוא הפיק במהלך השנה, לצד ההוצאות של העסק. לעומת זאת, המעבר לעוסק מורשה מחייב את החלפת הקבלות בחשבוניות מס, מאחר ועוסק מורשה מחויב לפי החוק לספק חשבונית מס לכל לקוח. העוסק המורשה מחויב לגבות מע"מ מכל לקוח ואחת לחודש או לחודשיים להגיש דוח למע"מ, הכולל את סכום העסקאות שלו בתקופה המדוברת, לצד סכום המע"מ שנגבה וסכום מס התשומות שקוזז מההוצאות של העסק. כלומר, המעבר מעוסק פטור לעוסק מורשה כרוך בהגשת דוח מע"מ תקופתי, דוח שנתי וכמובן הפקת חשבוניות מס עבור כל עסקה.

אנו בAccount It נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת וידידותית לניהול העסק ולהפקת חשבוניות אונליין שפותחה על ידי אהרן ושות' רואי חשבון, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאתם בוחרים בתוכנה המהימנה ביותר.

להתנסות בשירות הירשמו עוד היום למערכת ותוכלו לקבל 45 ימי ניסיון בחינם!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן