האם כל עסק מחויב להגיש דוח שנתי? | AccountIT

האם כל עסק מחויב להגיש דוח שנתי?

ברמת העיקרון, כל עצמאי בארץ מחויב להגיש דוח שנתי אחת לשנה. הדבר נכון עבור כל סוג של עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. מדובר על דוח שמועבר לרשויות המס, במטרה לדווח על כל ההכנסות של העסק במהלך שנת המס החולפת. חשוב לציין בדוח את כל סוגי ההכנסות שלכם, כולל הכנסות מהשכרת דירה, הכנסות מהשקעות בארץ או בחו"ל, הכנסות מניירות ערך וכדומה. כמו כן, הדוח אמור להכיל את כל ההוצאות של העסק שלכם, לכן כדאי להקפיד על כך, במטרה לצמצם ככל הניתן את חבות המס. כמובן שלכל סוג של עסק יש את ההוצאות המתאימות לו, לכן מאמני כושר למשל, יכולים לדווח על קניית בגדי ספורט ונעלי ספורט בתור הוצאה מוכרת, בעוד שרואי חשבון יכולים לדווח על רכישת תוכנות ייעודיות או מחשב בתור הוצאה עסקית.

הגשת דוח שנתי - איך להימנע מטעויות?

מה כדאי לדעת לגבי הגשת דוח שנתי?

ישנן לא מעט דקויות בהגשת הדוח השנתי, לכן מומלץ להיעזר במערכת ייעודית, על מנת להבטיח לעצמכם עבודה מדויקת ומסודרת יותר. מי שיקפיד לעבוד עם המערכת, יוכל ליהנות מעבודה מהירה ויעילה יותר, ללא שום חשש מטעויות אנוש או חוסר דיוק. מאחר והמערכת כבר שומרת את כל ההכנסות וכל ההוצאות שלכם במהלך שנת המס האחרונה, מילוי הדוח הופך למשימה פשוטה וקלילה יותר. לעומת זאת, מי שממלא את הדוח באופן ידני, נאלץ לחשב את כל ההכנסות וכל ההוצאות שלו מחדש, דבר שעלול להוביל לבלבול וחוסר דיוק. חשוב לציין כי מידע לא מדויק שנמסר בדוח השנתי עלול להוביל לקנסות ואף להעמדה לדין, לכן כדאי להתייחס למילוי הדוח בצורה רצינית במיוחד. חשוב כמובן להגיש את הדוח בזמן, מאחר ועיכוב בהגשה עלול להוביל גם כן לקנסות ועיקולים מיותרים. לכן במקרה של עיכוב, מומלץ להגיש בקשה להארכה, על מנת להימנע מאי נעימות.

הגשת דוח שנתי – ניואנסים ששווה להכיר

לא כולם מודעים לכך, אך במידה ואתם נשואים, תאלצו להגיש דוח אחד, הכולל פירוט של ההכנסות וההוצאות של כל אחד מבני הזוג. חישוב המס ייעשה בנפרד, אך תאלצו להצהיר על ההכנסות של בן או בת הזוג. כמו כן, כדאי לדאוג לצרף לדוח השנתי שלכם טופס 106, במידה ועבדתם בתור שכירים בשנת המס המדובר. כמו כן, יש לדווח בדוח השנתי לגבי כל סוג של הכנסה מחו"ל, כולל עבודה בחו"ל, הכנסה מהשכרת נכס, השקעה ועוד. הדוח השנתי חייב להכיל גם הכנסות מפעילות בשוק הקריפטו וכמובן תשלומים מביטוח לאומי, כולל דמי אבטחה, דמי לידה וכדומה. כדאי לצרף לדוח השנתי אישורים על תרומות, אישורי הפקדה לקרן פנסיה, קרן השתלמות או קרן גמל, במטרה להפחית את חבות המס.

אנו בחברת AccountIT נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת ואמינה, שתסייע לכם למלא את הדוח השנתי בצורה המהירה והיעילה ביותר. להתנסות בשירות הירשמו עוד היום למערכת!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן