עצמאי ושכיר במקביל? - כך תתנהל נכון! | Account-It

עצמאי ושכיר במקביל? – כך תתנהל נכון!

לא מעט אנשים מבינים את היתרונות של שילוב העבודה שלהם בתור עצמאיים עם עבודה יציבה בתור שכירים. הדבר מעניק שקט נפשי ובטחון כלכלי, דבר שיכול להיות חיוני עבור לא מעט אנשים. אך חשוב לזכור כי על מנת להתנהל נכון מול רשויות המס, יש צורך לשלם מיסים ודמי ביטוח לאומי וכמובן לדווח לרשויות המס על ההכנסות שלכם. מומלץ להשתמש במערכת מתקדמת ויעילה, שתסייע לכם בכל האספקטים של ניהול העסק, כולל מעקב אחר הכנסות והוצאות, הוצאת חשבוניות או קבלות וכמובן הפקת דוחות עדכניים. יש לציין כי רבים בוחרים לשלב בין העבודה שלהם בתור עצמאיים לבין פתיחת עסק בתור עוסק פטור או עוסק מורשה, במטרה להגדיל את ההכנסה ולשפר את איכות החיים. חשוב רק לעשות זאת נכון, על מנת להימנע מקנסות והזמנה לחקירה ברשויות המס.

עצמאי ושכיר במקביל? - כך תתנהל נכון!

כיצד להתנהל נכון בתור עצמאי ושכיר במקביל?

קודם כל, חשוב להבין מהן החובות ומהן הזכויות שלכם בתור עצמאי שהוא גם שכיר, מאחר ומדובר על מעמד ייחודי מבחינת רשויות המס והביטוח הלאומי. ברמת העיקרון, מדרגות המס לעצמאים ולשכירים דומות, לכן מס הכנסה מחשב את כל ההכנסה שלכם בתור שכירים ועצמאיים כאחד ובהתאם לכך קובע את מדרגת המס שלפיה תצטרכו לשלם מיסים. מצד שני, יש לזכור כי בתור עצמאיים תוכלו לקזז את הוצאות העסק עם המיסים שתאלצו לשלם למדינה וכמובן שאם מדובר על עוסק מורשה, תוכלו אף להתקזז על המע"מ. כמו כן, כדאי לדעת כי מבחינת הביטוח הלאומי תאלצו גם כן לשלם בהתאם להכנסה הכוללת שלכם בתור שכירים ועצמאיים במקביל. מומלץ להיעזר במערכת מתקדמת שתסייע לכם להתנהל נכון, מאחר וזוהי הדרך היחידה להבטיח לכם דיוק והקפדה על דיווח שוטף לרשויות. 

מה כדאי לדעת לגבי התנהלות נכונה בתור שכיר ועצמאי?

שכירים רבים מאמינים כי הם יפתחו עסק עצמאי ויכפילו את ההכנסה שלהם, אך למעשה לא הכול כל כך פשוט. חלק גדול מההכנסה שלכם בתור עצמאיים יעבור לרשויות המס, לכן אומנם תעבדו בשתי עבודות, אך למעשה לא תזכו להכפיל את השכר שלכם. כמו כן, חשוב לזכור כי בתור שכירים מגיעות לכם זכויות רבות, כולל ימי מחלה, ימי חופש וכדומה. לעומת זאת, בתור עצמאים אינכם זכאים לזכויות מסוג זה, לכן כדאי להיות מודעים לכך. חשוב לעבוד באופן מסודר, במטרה לוודא כי הינכם מודעים לכל ההכנסות וההוצאות של העסק ומתנהלים באופן תקין מול הרשויות.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לסייע לכם להתנהל נכון בתור עצמאי ושכיר במקביל. המערכת המשוכללת שלנו תסייע לכם להתנהלות השוטפת, מאחר והיא פותחה ע"י משרד רואי החשבון אהרן ושות' והיא מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת. המערכת תסייע לכם בהנהלת החשבונות ובניהול שוטף של העסק, כולל הפקת דוחות והפקת חשבוניות או קבלות. הירשמו למערכת ותתחילו ליהנות מכל היתרונות!

 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן