כל מה שחשוב לדעת על דיווח מע"מ | Account-It

כל מה שחשוב לדעת על דיווח מע"מ

כל עצמאי וכל חברה בע"מ מחויבים לספק דיווח מע"מ אחת לחודש או לחודשיים. תכיפות הדיווח תלויה בהיקף המחזור העסקי שלכם. עסקים קטנים יותר, בעלי מחזור עסקי של עד 1.5 מיליון ₪ בשנה ידווחו אחת לחודשיים, בעוד שעסקים גדולים יותר בעלי מחזור עסקי גבוה יותר יאלצו לדווח אחת לחודש. ניתן לבצע את הדיווח בעזרת רואה חשבון, או לחילופין, להשתמש בפלאי הטכנולוגיה. מערכת מתקדמת ויעילה המספקת שירותי הנהלת חשבונות תוכל לסייע לכם בדיווח מע"מ ולחסוך מכם התעסקות מיותרת. המערכת תסייע לכם למלא את הדוח בצורה יעילה, תוך כדי הימנעות מטעויות אנוש או חוסר דיוקים. יש לזכור כי דיווח כוזב עלול להוביל לקנסות והוצאות מיותרות, לכן מומלץ להימנע מכך.

כל מה שחשוב לדעת על דיווח מע"מ

דיווח מע"מ – כיצד לעשות זאת נכון?

דוח מע"מ אמור להכיל את כל ההכנסות וההוצאות של העסק שלכם בתקופה הנתונה. בהתאם לנתונים אלו ייקבע סכום המע"מ שתאלצו לשלם. כדאי לזכור כי ניתן לקזז את המע"מ ממס תשומות, כלומר המע"מ ששילמתם עבור ההוצאות העסקיות שלכם. לכן אם למשל, רכשתם ציוד משרדי עבור העסק, תוכלו לקזז את המע"מ ששילמתם על הציוד מסכום המע"מ שאתם נדרשים לשלם בהתאם להכנסות החייבות שלכם. לכן דוח המע"מ אמור לספק מידע מדויק לגבי ההכנסות וההוצאות העסקיות שלכם, במטרה לבצע את הקיזוזים הנדרשים ולספק מידע מהימן לגבי הסכום שתאלצו להעביר לרשויות המס.

דיווח מע"מ – נקודות ששווה להכיר

עוסק מורשה וחברה בע"מ גובים מע"מ מהלקוחות שלהם, לכן סכום זה אמור להיות מועבר לרשויות. עם זאת, בזכות היכולת לקזז את המע"מ עם מס תשומות, ניתן לחסוך בהוצאות מיותרות. חשוב לציין כי ישנו צורך להעביר דוח למע"מ גם אם לא הייתה פעילות עסקית, מאחר ובמקרה זה מדובר על דוח אפס. לעומת זאת, ברוב המקרים מדובר על דוח לתשלום, כלומר דוח שמעיד כי העסק שלכם גבה מלקוחותיו סכום מע"מ גבוה יותר, מסכום המע"מ ששולם עבור ההוצאות העסקיות. אופציה נוספת, היא דוח להחזר, המעיד כי המע"מ ששולם עבור ההוצאות העסקיות היה גבוה משיעור המע"מ שנגבה מהלקוחות של העסק. במקרה מסוג זה, תוכלו לקבל את ההפרש תוך 30 יום מהגשת הדוח. כדאי לציין כי סכום המע"מ הינו קבוע ונכון להיום הוא עומד על 17%. דוח המע"מ אמור להכיל את סכום העסקאות שלכם החייבות במע"מ, סכום העסקאות הפטורות וסכום מס התשומות. יש לחשב את ההפרש במע"מ בין ההוצאות של העסק לבין ההכנסות החייבות. 

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת המספקת שירותי הנהלת חשבונות ברמה הגבוהה ביותר. המערכת שלנו תוכל לסייע לכם להכין דיווח מע"מ מדויק ומקצועי, ללא שום חשש מטעויות או אי דיוקים. זוהי הדרך המהירה והיעילה ביותר להכין דוח מע"מ, ללא שום חשש מטעויות אנוש. התנסו במערכת ותהנו מדוח מע"מ אוטומטי!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן