חתימה אלקטרונית - העתיד של כל העסקים | Account IT

חתימה אלקטרונית – העתיד של כל העסקים

אם בעבר לא הייתה ברירה אלא לחתום בצורה ידנית על כל המסמכים השונים, הרי שהיום ניתן להיעזר בהתפתחות והתקדמות הטכנולוגיה, על מנת לחסוך בזמן והתעסקות מיותרת. באמצעות חתימה אלקטרונית תוכלו לחתום על כל סוגי המסמכים, ללא שום צורך להדפיס אותם ולהיעזר בחתימה ידנית. תוכנות שעומדות בתקנים המתאימים, יכולות לספק לכם את האפשרות לחתימה אלקטרונית, שתהיה קבילה מבחינה משפטית. יש לזכור כי אנו חיים היום בעידן אקולוגי, המבין את החשיבות של שמירה על איכות הסביבה וצמצום הנזק שנגרם לכדור הארץ. לכן רק הגיוני להשתמש בתוכנה המספקת את האפשרות לחתום באופן אלקטרוני, במקום לבזבז נייר ודיו לצורך הדפסת המסמכים השונים. כמו כן, תוכנה מסוג זה תחסוך לכם התעסקות מיותרת של שליחת המסמכים בפקס או בדואר, מאחר והיא מאפשרת לשלוח אותם ישירות למייל של הלקוח.

חתימה אלקטרונית - העתיד של כל העסקים

חתימה אלקטרונית – מה זה בעצם אומר?

אנשים רבים מתבלבלים בין חתימה אלקטרונית לבין חתימה דיגיטלית, אך למעשה מדובר על שני מושגים שונים. חתימה דיגיטלית הינה חתימה על כל סוג של מסמך דיגיטלי, כולל שימוש בשם החותם בלבד, או לחילופין, שימוש בתוכנה המאפשרת "לצייר" את החתימה שלכם בצורה עצמאית. עסקים רבים מבקשים מלקוחותיהם לחתום בצורה דיגיטלית בסיום העסקה, באמצעות שימוש במסך ייעודי. אומנם ישנה חשיבות משפטית מסוימת לחתימה הדיגיטלית, אך מאחר וניתן לזייף אותה בקלות רבה יחסית, בתי המשפט דורשים הוכחות נוספות, על מנת להוכיח כי אכן מדובר על חתימה אמיתית. לעומת זאת, חתימה אלקטרונית מחזיקה בתוקף משפטי וחוקי, מטעם חוק חתימה אלקטרונית. אומנם מדובר על חתימה דיגיטלית, אך היא נעשית בתנאים מחמירים יותר. 

מה חשוב לדעת לגבי חתימה אלקטרונית?

החוק קובע באופן ברור מהן התקנות של חתימה אלקטרונית, מאחר ורק חתימה שעומדת בדרישות החוק תיחשב לחתימה תקנית. החוק מגדיר באופן מפורש מי רשאי לספק שירותי חתימה אלקטרונית תקנית, בהתאם לסוגי הטכנולוגיה הנדרשים. כמו כן, כדאי לדעת כי ישנו הבדל בין חתימה אלקטרונית מאובטחת, לבין חתימה אלקטרונית מאושרת. חתימה מאובטחת ייחודית לכל חותם, לכן היא מאפשרת לזהות אותו ולספק לו שליטה מלאה. חתימה מסוג זה מאפשרת לזהות האם בוצעו שינויים במסמך לאחר החתימה. לעומת זאת, חתימה מאושרת הינה חתימה מאובטחת, שמאושרת ומזוהה על ידי גורם שלישי.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם שירותי הפקת חשבוניות אונליין, הנהלת חשבונות וניהול עסק. אנו מספקים מערכת מתקדמת וידידותית למשתמש, המספקת אפשרות של חתימה אלקטרונית מאושרת ומאובטחת. המערכת פותחה על ידי משרד רוה"ח אהרן ושות' והיא עומדת בכל התקנות הנדרשות. המערכת פועלת על גבי הענן, לכן היא אינה מצריכה התקנה וניתן לגשת אליה מכל מחשב, טאבלט או סמארטפון. תוכלו לשלוח את כל המסמכים הנחוצים לכם ישירות למייל, בתוספת חתימה אלקטרונית, שאינה ניתנת לזיוף. הירשמו עוד היום!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן