האם עוסק פטור חייב פנקס קבלות? ומה זה פנקס קבלות? | Account It

האם עוסק פטור חייב פנקס קבלות? ומה זה פנקס קבלות?

כל עוסק פטור חייב להפיק קבלה עבור כל עסקה שהוא מבצע. אומנם בניגוד לעוסק מורשה, שמחויב לפי החוק להפיק חשבונית מס, העוסק הפטור מחויב רק בקבלה. בעבר לא הייתה ברירה אלא לגשת לבית הדפוס ולהזמין לעצמכם פנקס קבלות ידני. מדובר על פנקס העשוי מנייר ומכיל כמות מסוימת של קבלות. בעל העסק היה צריך למלא ידנית את הקבלות השונות עבור כל עסקה ולתת אותן ללקוח. העתק של הקבלה היה נשמר בפנקס ומועבר בהמשך לרואה החשבון, לצורך הפקת הדוח השנתי. כדאי לדעת כי היום, בזכות התפתחות הטכנולוגיה, ניתן להשתמש בתוכנה ייעודית לצורך הפקת הקבלות הנדרשות, ללא שום צורך להשתמש בפנקס ידני או להתעסק עם ניירת. לאחר הפקת הקבלה המבוקשת ניתן לשלוח אותה ישירות למייל של הלקוח, ללא שום צורך להדפיס אותה. 

האם עוסק פטור חייב פנקס קבלות? ומה זה פנקס קבלות?

פנקס קבלות או תוכנה ייעודית להפקת קבלות אונליין?

אין שום ספק כי תוכנה ייעודית תהווה יתרון משמעותי על פני פנקס הקבלות הסטנדרטי, מאחר ומדובר על דרך פשוטה, יעילה ומהירה יותר להפיק את כל הקבלות הנדרשות עבורכם. במקום לבזבז זמן ולעכב את הלקוח שלכם, תוכלו להפיק את הקבלה במהירות ושלוח אותה ישירות למייל שלו. הדבר יבטיח כי הקבלה שלכם לעולם לא תלך לאיבוד ותוכלו כמובן להעביר את כל הקבלות הרלוונטיות גם לרו"ח שלכם, לצורך הגשת הדוח השנתי. תוכנה מסוג זה תסייע לכם לנהל את החשבונות של העסק וכמובן לדעת בכל רגע נתון כמה הכנסות היו לכם החודש. תוכלו להפיק דוחות שונים, במטרה לנתח את הפעילות העסקית שלכם ולהגיע לתובנות ולהחלטות נבונות יותר להמשך הדרך. מעבר לכך, כדאי לזכור כי הרבה יותר נוח להתנהל בצורה ממוחשבת, מאשר לשמור את כל הפנקסים השונים לאורך השנים ולהתעסק עם קלסרים עבים וארונות תיוק מאובקים.

כל היתרונות של הפקת קבלות אונליין

חשוב לזכור כי הפקת קבלות אונליין מהווה חלק מהדימוי של העסק שלכם, מאחר ורוב העסקים של היום כבר הקפידו להתקדם מבחינה טכנולוגית ולספק את הקבלות שלהם ישירות למייל של הלקוח. לכן הדבר חיוני לרושם הראשוני ולמוניטין של העסק שלכם, בדיוק כפי שהדבר חשוב למיתוג שלכם. יש לזכור כי תוכלו להוסיף את הלוגו של העסק ואת פרטי יצירת הקשר על הקבלה, דבר שיתרום למיתוג של העסק. בנוסף, יש לזכור כי היום ישנה מודעות הולכת וגוברת לעסקים ירוקים, לכן מומלץ להקפיד על חשבונית ירוקה, שתתרום למיתוג שלכם בתור עסק אקולוגי שדואג לאיכות הסביבה. כמובן שיש לזכור כי קבלה אונליין תאפשר לכם להימנע מטעויות ואי דיוקים, מאחר וכל הפרטים כבר שמורים במערכת.

אנו בחברת אקאונט איט נשמח לספק לכם מערכת מתקדמת ויעילה לצורך הפקת קבלות אונליין. המערכת פותחה ע"י משרד רו"ח אהרן ושות', דבר שמבטיח עמידה בכל הדרישות של רשות המיסים. הירשמו והתנסו במערכת!

 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן