חשבונית עסקה דיגיטלית - חשבונית עסקה אונליין לעסקים | Account It

חשבונית עסקה דיגיטלית – מה חשוב לדעת עלייה

היום אין שום סיבה שלא להיעזר בפלאי הטכנולוגיה, לצורך הנפקת חשבונית עסקה דיגיטלית. באמצעות מערכת ייעודית ניתן להנפיק את כל המסמכים הנדרשים עבור העסק או החברה שלכם, ללא שום צורך להתעסק עם ניירת, קלסרים, ארונות תיוק וכדומה. מדובר על פתרון ירוק ואקולוגי, שיכול לתרום המון לכל סוג של עסק. במקום לבזבז כסף על הדפסה של פנקס חשבוניות עסקה, ניתן לחסוך בהוצאות מיותרות ואף לתרום לכדור הארץ. חשבונית דיגיטלית קיימת אך ורק במרחב הווירטואלי, כלומר ניתן לחסוך במשאבים ולמנוע בזבוז מיותר של דיו ונייר. מעבר לכך, מדובר על תרומה מהותית למיתוג של העסק, מאחר וחשבונית עסקה דיגיטלית מעבירה מסר של עסק רציני ומקצועי, לצד המיתוג שלכם בתור עסק ירוק ואקולוגי.

חשבונית עסקה דיגיטלית - מה חשוב לדעת עלייה?

חשבונית עסקה דיגיטלית – מה זה בעצם אומר?

חשבונית עסקה הינה חשבונית שנועדה לתעד ביצוע של עסקה מסוימת בין העסק שלכם לבין אחד הלקוחות, בטרם העברת התשלום בפועל. חשבונית זו, בניגוד לחשבונית מס שנועדה לתעד את קבלת התשלום עבור עסקה מסוימת, נותנת אסמכתא לביצוע של העסקה לפני העברת התשלום. לכן, חשבונית עסקה אינה מחייבת את העסק שלכם בתשלום מס או בדיווח לרשויות בגין העסקה, מאחר והיא אינה מתעדת את התשלום בפועל. לעומת זאת, חשבונית מס מחייבת אתכם לשלם מס וכמובן לדווח לרשויות על העסקה שביצעתם. המטרה העיקרית של חשבונית העסקה היא לדחות את תשלום המס עבור העסקה המדוברת באופן חוקי לחלוטין, עד להעברת מלוא סכום התשלום. חשבונית עסקה פופולארית בקרב עסקים שעובדים עם לקוחות, אשר משלמים במתכונת של שוטף פלוס 30 למשל. המטרה היא לדחות את תשלום המס והמע"מ עבור העסקה עד לקבלת מלוא סכום התשלום מהלקוח, על מנת להימנע ממצב שבו העסק נכנס לחובות כתוצאה מתשלום המיסים, בטרם קבלת התשלום מהלקוח.

חשבונית עסקה אונליין – מה כדאי לדעת?

חשבונית עסקה נועדה לספק לעסקים קטנים יחסית נזילות כלכלית, מאחר ועסק שישלם את מלוא סכום המס והמע"מ בגין עסקה, שעבורה הוא עדיין לא קיבל את מלוא התשלום, עלול להיכנס לבעיות בתזרים המזומנים. לכן תיקון מספר 42 לחוק מע"מ קובע כי ניתן להנפיק חשבונית עסקה, על מנת להימנע מתשלום המס בטרם הועבר התשלום בפועל. מאחר וחשבונית עסקה אינה מחייבת דיווח לרשויות או תשלום מס, אין כללים מוגדרים לגבי ההנפקה שלה. ניתן אפילו לשלוח חשבונית עסקה שנכתבה בוורד, אך כמובן שעדיף להשקיע בחשבונית המכילה את הלוגו והשם של העסק, לצורכי מיתוג. כמו כן, מערכת ייעודית תאפשר לכם להפיק חשבונית עסקה בצורה מהירה ויעילה ואף להמיר אותה לחשבונית מס רגילה, בעת קבלת התשלום מהלקוח. 

אנו במערכת אקאונט איט נשמח לספק לכם את האפשרות להנפיק חשבונית עסקה דיגיטלית וכמובן להמיר אותה לחשבונית מס בצורה מהירה ויעילה. התנסו במערכת!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן