שערי מטבע במערכת להנהלת חשבונות | account it

שערי מטבע במערכת להנהלת חשבונות

מטבעות חשבונית אונליין

באופן לא מפתיע, עיקר הסחר בתוך ישראל (במיוחד כשמדובר בעסקים קטנים) מתבצע באמצעות המטבע המקומי – השקל החדש (ILS). אך בנוסף, יש בישראל גם סחר פעיל מאוד במטבע חוץ, במיוחד במטבעות הפופולריים והסחירים ביותר בכל העולם כמו הדולר האמריקאי (USD) והאירו האירופאי (EUR).

כנגזרת מכך, בעלי עסקים רבים מתעסקים גם עם סוגים אחרים של מטבעות חוץ מהשקל וזקוקים לאפשרויות ניהול של חשבונותיהם עם תמיכה ופונקציות של סוגים רבים של מטבע חוץ. מערכת AccountIT לניהול עסק והנהלת חשבונות מאפשרת עבודה עם, למעשה, כל מטבע מוכר ונפוץ או כזה שיוגדר על ידי המשתמש. המערכת אף מאפשרת להחליף את מטבע ברירת המחדל של העסק במטבע אחר אם ובמידה וישנו מטבע אחר שאיתו העסק מתנהל וסוחר.

חשוב לציין שאין צורך לשנות כלום במסך זה אם הפעילות העסקית של העסק סובבת סביב השקל החדש.

הגדרות מטבעות והוספת מטבע חדש

הכניסה למסך שערי מטבע מתבצעת דרך "מערכת" בתפריט הראשי ולחיצה על "שערי מטבע". כך נראה מסך זה:

שערי מטבע מערכת להנהלת חשבונות

המערכת כוללת מראש את המטבעות הבאים עם סמלם וכמובן שערם העדכני (אל מול השקל החדש): שקל חדש (מטבע ברירת המחדל), הדולר והאירו. שערי מטבעות אלו מתעדכנים באופן אוטומטי כל מספר שעות. ניתן לערוך את המאפיינים של כל מטבע על ידי לחיצה על כפתור העריכה בסוף כל שורת מטבע.

כפי שניתן להבחין, בצילום המסך לעיל מופיע כדוגמה מטבע נוסף שלא נמצא מראש במערכת ושפרטיו הוספו והוזנו אל המערכת – לירה שטרלינג (GBP). אם כן, כיצד להגדיר מטבע חדש כמו הלירה שטרלינג במערכת?

הזנת מטבע חדש למערכת הינה פשוטה מאוד. יש ללחוץ על כפתור "+מטבע חדש" בראש המסך ולמלא את שורת השדות (שם מטבע, קוד מטבע, סמל, ושער). ישנן שתי אפשרויות נוספות שניתנות לשינוי:

  • עדכון אוטומטי: ניתן להגדיר ששער המטבע יתעדכן באופן אוטומטי אם הוא מוכר ומתעדכן על ידי בנק ישראל. המטבע יזוהה על ידי שדה קוד המטבע ולכן יש לוודא שזהו קוד המטבע הנכון המוזן למערכת.
  • מטבע ברירת מחדל: ניתן לשנות את מטבע ברירת המחדל של העסק במערכת (השקל החדש מוגדר כמטבע ברירת מחדל מראש).

 

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן