מהי חשבונית תקינה וחוקית? | Account IT

מהי חשבונית תקינה וחוקית?

חשבונית תקניתכל בעל עסקים ועצמאי מכיר בחשיבות של חשבוניות וקבלות – בין אם הן משמשות לתיעוד הכנסות עבור רשויות המס, ובין אם הן משמשות לתיעוד הוצאות העסק ואז ניתן לקזז באמצעותן את תשלום המס.

לכן, ישנה חשיבות עליונה לכל עסק קטן, בינוני, גדול או חברה לעבוד עם חשבוניות וקבלות תקינות; זאת על מנת שיהיה להן תוקף משפטי וחוקי, שהעסק לא יסתבך עם רשויות המס (אף פעם לא נעים), ושניתן יהיה לקזז את המקסימום האפשרי של תשלום המס עם הוצאות העסק.

על כן על בעלי עסקים ועצמאים גם לדעת כיצד להפיק חשבונית תקנית וחוקית (בין אם אונליין או על נייר), וגם לדעת כיצד חשבונית תקנית וחוקית אמורה להיראות ולהתקבל עבור הוצאות העסק.

ראוי כאן לציין שמערכת AccountIT לניהול עסק והנהלת חשבונות עומדת בכל הסטנדרטים המשפטיים והחוקיים הכי מחמירים של הפקת חשבוניות אונליין.

הדרישות והתנאים של חשבונית תקינה וחוקית

ישנן מספר דרישות חוקיות שהחשבונית צריכה לעמוד בהן על מנת להיחשב כתקינה וחוקית:

  • שם וכתובת העסק – על החשבונית חייבים להיות מצוינים באופן ברור שם העסק וכתובתו.
  • פרטי העסק – הביטוי "עוסק מורשה" ומספר העוסק המורשה חייבים להיות כתובים בחשבונית.
  • מקור – המילה "מקור" חייבת להיות מצוינת בחשבונית ורק בחשבונית המקורית. זאת על מנת שלא ייווצר מצב שבהן יש כפל חשבוניות אשר יכולות ליצור בלבולים ותקלות עם קיזוז המס.
  • פרטי העסקה – תאריך העסקה, פירוט העסקה (מוצר או שירות) ומחיר הכולל את פירוט מרכיב המע"מ.
  • מספר אסמכתא – לכל חשבונית וחשבונית חייב להיות מספר אסמכתא ייחודי עוקב.
  • פרטי הלקוח – שמו המלא של הלקוח חייב להופיע על החשבונית.
  • חתימה דיגיטלית – במקרה של חשבונית אונליין, היא חייבת להיות "נעולה" עם חתימה דיגיטלית (המאושרת על פי חוק) בכדי להבטיח את מקוריותה ושלא נעשה בה שום שינוי פסול.

לסיכום

אמנם האזרח הפשוט ככל הנראה כלל לא מייחס חשיבות לחשבוניות, אבל בתור עצמאים ובעלי עסקים יש עליכם אחריות גדולה כן להבין ולדעת מהי חשבונית תקנית ואילו פרטים צריכים להופיע בה על מנת שתחשב כחוקית.

במערכות ממוחשבות לניהול עסק והנהלת חשבונות אשר כוללות אפשרויות הפקת חשבונית אונליין יש בנוסף את הנחיצות לוודא שהמערכת חותמת ונועלת את החשבוניות הדיגיטליות עם חתימה דיגיטלית אשר מעניקה למסמכים ממוחשבים תוקף משפטי חוקי.

אנו במערכת AccountIT לניהול עסק מלווים על ידי חברת האם שלנו, משרד רואי החשבון אהרן ושות’; אנו עומדים בכל התנאים הכי מחמירים של רשויות המס וניתן להפיק איתנו חשבוניות אונליין בביטחון מלא.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן