ביטול חשבונית, קבלה או חשבונית מס קבלה | AccountIT

ביטול חשבונית, קבלה או חשבונית מס קבלה

ביטול חשבונית

בתור בעלי עסקים עצמאיים, ייתכן שתדרשו מתישהו לבטל חשבונית, קבלה או חשבונית מס קבלה בגלל סיבה כזאת או אחרת (בין אם בשל טעות כלשהי בחשבונית או ביטול העסקה). אך כיצד עליכם לבטל כל מסמך בצורה חוקית על פי הנחיות רשות המסים?

במאמר זה נסקור איך יש לבטל חשבונית, קבלה וחשבונית מס קבלה, וכיצד לבצע זאת במערכת AccountIT לניהול עסק והנהלת חשבונות.

ביטול חשבונית

לא משנה מהי הסיבה לביטול חשבונית אשר כבר הפקתם ללקוח (חשוב לדעת מהי חשבונית חוקית ותקנית), בכדי לבטל באופן חוקי חשבונית יש להפיק מסמך חשבונאי אחר אשר מתעד את הביטול: חשבונית זיכוי.

מבנה חשבונית הזיכוי כמעט וזהה לחשבונית הרגילה חוץ מהכותרת אשר תציין באופן ברור שמדובר ב"חשבונית זיכוי". כדי לבטל חשבונית שהופקה, למעשה יש להכניס בדיוק את אותם הפרטים (לקוח, מוצר, סכום וכו’) גם לחשבונית הזיכוי ולהעבירה ללקוח.

מערכת AccountIT לניהול עסק מאפשרת ביטול חשבונית בכמה דרכים פשוטות ונוחות.

הדרך הקלה והמהירה ביותר לביטול חשבונית ספציפית היא כניסה ל"ניהול וביטול מסמכים" דרך התפריט המהיר בצד העליון השמאלי של המסך, איתור החשבונית הרצויה מתוך הרשימה, ולחיצה על "ביטול" בשורת החשבונית בצד שמאל; המערכת תפנה אתכם למסך הפקת חשבונית הזיכוי כאשר כל הפרטים ימולאו באופן אוטומטי בהתאם לחשבונית המקורית.

דרך נוספת היא להקליד את כל הפרטים עצמאית. בכדי לעשות זאת יש להיכנס לתפריט הראשי בצד ימין למעלה של המסך, להיכנס ל"מכירות" ולחיצה על "חשבונית זיכוי". כעת תוכלו להקליד בעצמכם את כל פרטי חשבונית הזיכוי.

הנה סרטון הדגמה קצר כיצד להפיק חשבונית זיכוי במערכת AccountIT לניהול עסק:

ביטול קבלה

בכדי לבטל קבלה, עליכם להעניק החזר כספי ללקוח ולתעד זאת בספרי העסק עם מסמך חשבונאי כמעט וזהה לקבלה אשר מציין באופן ברור שמדובר ב"החזר כספי".

בדומה לביטול חשבונית, ניתן לבצע ביטול קבלה ויצירת מסמך החזר כספי דרך מערכת AccountIT באופן זריז וקל. יש קודם לאתר את הקבלה המיועדת לביטול דרך "ניהול וביטול מסמכים" בתפריט המהיר (צד שמאל למעלה) ואז יש ללחוץ על "ביטול" בצד שמאל של שורת הקבלה הרצויה. המערכת תפנה אתכם למסך יצירת החזר כספי כאשר השדות ימולאו אוטומטית עם הפרטים של הקבלה המקורית.

לחלופין, ניתן להיכנס ישירות למסך יצירת החזר כספי דרך התפריט הראשי (פתיחה בצד העליון הימני במסך), כניסה ל"קופה" ואז לחיצה על "החזר כספי" כדי להכניס בעצמכם את כל הפרטים.

ביטול חשבונית מס קבלה

חשבונית מס הקבלה נועדה לקצר תהליכים עבור בעלי עסקים ועצמאיים ולמעשה מאגדת שני מסמכים חשבונאיים ביחד: חשבונית מס וקבלה. לכן, בכדי לבטל חשבונית מס קבלה, יש לבצע בהתאמה שתי פעולות: גם ביטול החשבונית וגם ביטול הקבלה על פי המתואר מעלה.

מערכת AccountIT לניהול עסק מאפשרת ביטול פשוט של חשבונית מס קבלה. יש לאתר את חשבונית מס הקבלה הרצויה דרך "ביטול וניהול מסמכים" בתפריט המהיר (בצד העליון השמאלי של המסך), ובסוף שורת חשבונית מס הקבלה המיועדת לביטול יש ללחוץ גם על "ביטול חשבונית" וגם על "ביטול קבלה".

שימו לב שאתם אכן דואגים לבצע את שתי פעולות הביטול כאשר אתם מעוניינים לבטל חשבונית מס קבלה כדי שבטעות לא תישאר לכם חשבונית או קבלה לא מבוטלות.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן